Jak kupovat?

1) Registrace uživatele

Registrace uživatele je povinná a slouží k částečnému ověření identity přihazujících. Registrační formulář naleznete na této stránce. Po úspěšném odeslání uvedeného formuláře obdrží správce aukčního systému avízo, Vámi zadané registrační údaje zkontroluje a pokud je vše v pořádku, uživatelský účet Vám aktivuje. Počet uživatelských registrací čekajících na schválení je uveden zde.


2) Přihlášení

Přihlašovací formulář naleznete na této stránce. Pokud jsou Vámi zadané přihlašovací údaje správné, v horním modrém menu se objeví Vaše jméno - to je příznak správného přihlášení. Odhlásit se můžete najetím myši na Vaše jméno a zvolením "Odhlásit se" v menu.


3) Volba aukce

Na hlavní úvodní stránce tohoto webu je vždy uveden seznam aktivních aukcí (nemusí být žádná, může být i několik). Kliknutím na její název se aukce nastaví jako zvolená - její název se objeví v záhlaví a současně se vypíše seznam nabízených holubů. Na hlavní stránku s výpisem aukcí se dostanete kliknutím na hlavní nápis v hlavičce nebo přes menu Aukce / Seznam aukcí.


4) Přihazování

Přihazování je možné kliknutím na odkaz "přihodit" nebo v menu Aukce / Přihazování. Přihození je povoleno v případě, že Vaše nabídka je vyšší než aktuální a aukce holuba nebyla ukončena. V tabulce aktuálního stavu nabídek jsou barevně zvýrazeněny Vaše nabídky.Princip aukcí

Každá aukce končí oficiálně v čase, který je uveden v seznamu aukcí na hlavní stránce. Po této době začne počítač odpočítávat 15 minut a pokud se během této doby nabízená částka za holuba nezvýší, u dotyčného holuba aukci automaticky zastaví. Odpočet času, který zbývá do konce aukce každého holuba je uveden v seznamu nabízených holubů nebo ve výpisu "Aktuálního stavu nabídek a přihazování." Každá další nabídka po oficiálním konci dražby znamená posunutí konce aukce o dalších 15-minut. Dává se tak šance reagovat jinému zájemci. Holub se stane majektem uživatele, který zvýší nabídku naposled. Vše probíhá zcela automaticky a bez zásahu lidské ruky.